Mobil Uyumlu Siteye Sahip Olmanın 4 Nedeni

İnternetin hayatımızın tam olarak ortasında yer alması, tüm web sayfaları için önemlidir. Akıllı cihazların hayatımıza girmesi ise daha çok internete girebilmemizi sağlamaktadır.  

Hemen hemen herkesin kullandığı akıllı telefonlardaki web sitesi kullanıcı deneyimlerini arttırmalarının temelinde ise mobil cihazlara uyumlu internet sitelerine sahip olmaktan geçmektedir. Web sitelerinin mobil uyumlu olmasının dört sebebini ise şu şekilde sıralayabiliriz. 

  1. İnternet Kullanımının Büyük Bir Kısmının Mobil Cihazlardan Olması 

Türkiye’de yapılan bir araştırmada web sitelerine girişin %58 oranında mobil cihazlar üzerinden olduğu belirlenmiştir. Bu grafik her geçen gün yükselen bir eğriyi izlemektedir. Başka bir çalışmada ise insanlar günlerinin ortalama olarak 2 saatlerini mobil cihazlar üzerinden internete bağlanarak geçirdiklerini göstermiştir.  

Yukarıda ki her iki bilgide web sitelerinin neden mobil uyumlu olması gerekliliğinin en büyük sebepleridir. Mobil uyumluluğu bulunana siteler, mobil cihazlar üzerinden çok daha rahat ve hızlı bir şekilde görütülenebilmekte ve veri kullanımını azaltmaktadır. Bu bileşenlerde kullanıcı deneyimlerini arttırmakta ve kullanıcıların internet sitelerinde daha fazla zaman geçirmelerini sağlamaktadır.  

  1. Site Değişiklikleri Çok Daha Kolay Yapılır 

Sitelerin sürekli olarak güncellenmeleri gerekir. Bunun sebeplerinin başında ise düzenli içeriklerin girilmesi ve web sitesinin çekiciliğinin arttırılmasıdır. Mobil uyumlu olan sitelerde yapılan bu değişiklikler çok daha hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Diğer bir yandan yapılan değişiklikler bütün cihazlarda kullanımına uygun olur. Değişikliklerin kolay olması ise zaman ve maliyet olarak kâra geçilmesini sağlamaktadır.  

  1. Arama Motorlarında Üst Sıralarda Ye Almanıza Yardımcı Olur 

Web siteleri için arama motorlarının listelerinde üst sıralarda yer almak, ziyaretçi trafiğini arttırmak için en önemli noktaların başında yer almaktadır. Google için kullanıcıların deneyimleri en önemli konudur. Kullanıcı deneyimlerini artıran etkenlerin başında ise mobil uyumlu siteler gelmektedir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için SEO çalışmalarının yanı sıra sitenin mobil uyumlu olması da gerekmektedir. 

  1. Marka Değerini Sanal Pazarda Arttırmak 

Web siteleri mobil uyumlu olan şirketlerin marka bilinirliği ile birlikte satış oranları da artmaktadır. Bunun en büyük sebebi ise mobil uyumlu siteleri müşterilerin daha rahat kullanabilmeleri ve bu sebeple sitede geçirilen sürenin uzamasıdır.  

ALTIN DEĞERİNDE BİLGİ

E-ticaret sitelerinden alışveriş yapanların %83’ü mobil veya tabletlerden alışveriş yapıyor.

Author avatar
Artxmedya
https://artxmedya.com

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp Destek
Online Destek
Merhaba, Whatsapp Destek Hattımıza Hoşgeldiniz.
bonus veren bahis siteleri
Centos 7 Network Ayarları